Воскресенье, Март 24

БЕЗПЕКА ПІД ЧАС НОВОРІЧНИХ ТА РІЗДВЯНИХ СВЯТ ПІД ЧАС МАСОВИХ ЗАХОДІВ

Незабаром Новорічні свята. Палаци культури, клуби, шкільні та дитячі установи, оселі прикрасять новорічні ялинки.
Рятувальники Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області нагадують, що при недотриманні елементарних правил пожежної безпеки, можливо зіпсувати святковий Новорічний настрій.

Під час організації та проведення масових Новорічних святкових заходів, слід знати:

Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов’язані ретельно оглянути приміщення стосовно протипожежного стану і переконатись у повній їх готовності.

Приміщення повинні бути забезпеченні необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, а також мати справні засоби зв’язку, пожежної автоматики і сигналізації.

Не дозволяється:

  • заповнення приміщень людьми понад установлену норму;
  • зменшення ширини проходів між рядами;
  • установка в проходах додаткових крісел, стільців, тощо;
  • повне відключення під час спектаклів або вистав світла;
  • використання віконниць для затемнення;
  • проведення вогневих та інших пожежонебезпечних робіт, а також включення в програму (сценарій) номерів (вистав) з використанням вогневих ефектів.

 

Під час проведення Новорічних свят:

– ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
– за відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення, тощо) святкування повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
– ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
– ілюмінація повинна бути виконана з додержанням правил улаштування електроустановок;
– у разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 Вольт;
– при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) вона повинна бути терміново вимкнена;
– не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, що не просочені вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів (вати, паперу, марлі і т. ін.).

Отже, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні Новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Але суворе їх отримання дозволить не затьмарити веселе Новорічне свято, уникнути всіляких неприємностей, пов’язаних із пожежею.

Особливу небезпеку виникненню пожежі та травмуванню людей становить використання піротехнічних засобів. Тому, ми також звертаємось до батьків із проханням не дозволяти дітям пустощів з піротехнічними виробами.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків!

Рятувальники Дніпропетровщини бажають вам приємних, затишних та головне безпечних свят!